Početna strana > Hronika > Mundijal u Kataru: Argentina savladala Australiju 2:1 i plasirala se u četvrtfinale

subota, 03. decembar 2022.

Golovima Lea Mesija i Hulijana Alvareza, Argentina savladala Australiju 2:1 i plasirala se u četvrtfinale Mundijala u Kataru. Autogol Fernandeza u finišu meča podgrejao nadu Australijanaca da mogu do preokreta, ali to je bilo premalo za iskusne "gaučose". Mesi odigrao 1.000. meč u karijeri i predvodiće Argentinu protiv Holandije u borbi za polufinale turnira.

Kraj meča, Argentina - Australija 2:1

90' Igraće se još 7 minuta

Još sedam minuta nade za Australiju da može da dođe do izjednačenja i izbegne eliminaciju sa Mundijala.

77' GOL! Australija smanjuje na 2:1!

Biće uzbudljiva završnica meča, pošto Australija srećno dolazi do pogotka. Gudvin je šutirao, lopta zakačila Lisandra Martineza i prevarila Emija Martineza - 2:1!

75' Argentina čuva prednost, Australija bezopasna

Pokušava Australija da ugrozi gol "gaučosa", ali nema ozbiljnijih prilika pred golom Emilijana Martineza.

Argentina se umešno brani, čuva dva gola prednosti i na dobrom je putu da se plasira u četvrtfinale Mundijala.

57' GOL! Alvarez duplira vođstvo Argentine - 2:0!

Veliku grešku golmana Australije Meta Rajana koristi Hulijan Alvarez i donosi veliku prednost Argentini!

46' Nastavljen je meč

Poluvreme, Argentina - Australija 1:0

Nismo mnogo fudbala videli u prvih 45 minuta utakmice, ali Argentina je došla do prednosti u 35. minutu i to je "gaučosima" jedino bitno.

Moraće Australija mnogo agresivnije i ofanzivnije u nastavku ukoliko želi da meč učini interesantnijim.

35' GOL! Mesi donosi prednost Argentini!

Lepu akciju Argentine preciznim udarcem Mesi pretvara u pogodak - 1:0!

15' Spor početak meča

Kao što se očekivalo, Australija se opredelila za striktnu defanzivu, dok Argentinci kruže oko kaznenog prostora rivala, ali bez konkretnih udaraca ka golu Rajana.

Prvi žuti karton na meču dobio je DŽekson Irvajn, vezista Australije.

1' Počeo je meč

Počeo je duel, prvi napad za Australijance.

Intoniraju se himne dve države

Intonirane su himne Argentine i Australije, utakmica uskoro počinje.

Poznati su sastavi timova

Argentina utakmicu počinje u sledećem sastavu: Martinez, Molina, Romero, Otamendi, Akunja, Fernandez, De Paul, Mak Alister, Papu Gomez, Mesi i Alvarez.

Australija će se suprotstaviti sa sledećih 11 igrača: Rajan, Degenek, Sutar, Rauls, Behič, Muj, Irvajn, Bakus, Leki, Makgri i Djuk.

Poljak deli pravdu

Utakmicu na "Ahmad bin Ali" stadionu sudiće poznati poljski arbitar Simon Marčinjak.

Argentina apsolutni favorit

Argentina je veliki favorit protiv Australije. Uprkos šokantnom porazu u prvom kolu od Saudijske Arabije, "gaučosi" su savladali Meksiko, a onda i Poljsku i zauzeli prvo mesto na tabeli Grupe C.

Australija je takmičenje u Grupi D počela porazom od Francuske, da bi potom minimalnim rezultatom pobedila Tunis, a onda istim rezultatom šokirali Dansku.